NABÓR DODATKOWY - KIERUNEK SCENOGRAFIA studia stacjonarne

NABÓR DODATKOWY - KIERUNEK SCENOGRAFIA studia stacjonarne

Od 18 do 22 września odbędzie się uzupełniający nabór na jednolite 5-letnie studia stacjonarne na rok akademicki 2017/2018.

Zapraszamy na studia jednolite, 5-letnie na kierunku Scenografia.

Proponujemy zawód, który łączy w sobie wiele  umiejętności plastycznych z kwalifikacjami do pracy w teatrze, filmie lub telewizji. Oferujemy możliwość przeżycia własnego spektaklu, filmu czy performensu jako twórca, realizator i wykonawca.

Kierunek Scenografia działa na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta od 2013 roku. Program stwarza słuchaczom  możliwość uczestnictwa w całym procesie produkcji scenografii do spektakli i filmów, od projektu do realizacji, pozwala na uzyskanie w praktyce doświadczenia i kompetencji niezbędnych w zawodzie scenografa oraz daje okazję do nawiązania kontaktów, przekładających się na współpracę w późniejszym życiu zawodowym.

W ramach unikalnego na skalę kraju porozumienia uczelni artystycznych Wrocławia - Akademii Sztuk Pięknych, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Akademii Muzycznej, prowadzimy stałą współpracę przy realizacji spektakli.

Studenci Scenografii zrealizowali pod okiem wykładowców scenografie, kostiumy, lalki i formy do kilkudziesięciu spektakli dyplomowych Wydziału Aktorskiego, Lalkarskiego, przedstawień warsztatowych i małych form teatralnych na Wydziale Reżyserii PWST. Mając potrzebę rozszerzenia wspólnie podejmowanych działań o możliwość realizacji form filmowych, trzy uczelnie artystyczne Wrocławia wyraziły wolę współpracy z Wrocławską Szkołą Filmową Mastershot, umożliwiając studentom Scenografii poznawanie kolejnej formy tego zawodu - scenografii filmowej.

Stale dbamy o poszerzanie oferty dydaktycznej, zapraszając do nas na warsztaty wybitnych twórców teatralnych i filmowych - scenografów, kostiumologów, operatorów filmowych, reżyserów. Studenci mieli okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych m. in. przez prof. Leszka Mądzika, Elżbietę Terlikowską, Zofię de Ines-Lewczuk, Martę Hubkę, Tadeusza Kosarewicza, Wojciecha Todorowa, Allana Starskiego, Jerzego Antkowiaka.

Zainaugurowaliśmy uruchomienie nowej sceny teatralnej Katedry Scenografii. Po wielu latach zdobywania niezbędnego wyposażenia, organizowania i pracy, mogliśmy w Teatrze 313 zaprezentować spektakl, zrealizowany przez światowej sławy artystę teatru, prof. Leszka Mądzika, twórcę m.in.Sceny Plastycznej KUL. Studenci wykonywali scenografię i byli jednocześnie aktorami. Wynikiem pracy była etiuda teatralna DOTYK. Jakość tego spektaklu, poziom przeżycia teatralnego, gatunek teatru, który został zaprezentowany, to start z najwyższego  poziomu.

Prace studenckie oraz bogaty dorobek zawodowy pedagogów tworzących Katedrę Scenografii, prezentowane są regularnie na licznych wystawach i festiwalach w kraju i zagranicą. Ostatnio - wielką wystawą Katedry Scenografii zainugurowalismy otwarcie Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego we Wrocławiu.

ZAPRASZAMY również na studia 3-letnie, doktoranckie na kierunku scenografia!

Szczegóły na temat rekrutacji w zakładce Rekrutacja/Egzaminy/Konsultacje - Kandydat na studia - rekrutacja krok po kroku 


zamieściła AZG

Galeria:

Więcej »