Program Rezydencji Artystycznych AIR Wro - NABÓR

Program Rezydencji Artystycznych AIR Wro - NABÓR

Sezon naborów na rezydencje w ramach Programu Rezydencji Artystycznych AIR Wro wciąż trwa!

Nabór na rezydencję w Valletcie otwarty jest do 19 lipca 2017 roku. Nabór ten w szczególności skierowany jest do artystów wizualnych, projektantów, architektów, teoretyków kultury miejskiej oraz aktywistów związanych z ruchami miejskimi.

 Rezydencja na Malcie swoją kulminację mieć będzie podczas drugiej edycji międzynarodowych warsztatów „DESIGN4THECITY”, zaplanowanych w Birżebbudze na październik tego roku. „DESIGN4THECITY” to projekt realizowany w ramach „Valletta Design Cluster”, czyli jednego z flagowych programów Europejskiej Stolicy Kultury Valletta 2018, który razem z „Urban Action” z Berlina skupi wokół siebie międzynarodową grupę roboczą złożoną z praktyków i teoretyków zainteresowanych przestrzenią publiczną.

 Słowa klucze dla tego działania: tożsamość społeczności miejskich, rozwiązania dla miast, networking, przestrzeń publiczna, interwencje, ekologia, kolektywy i samoorganizacja, aktywizm, działania multidyscyplinarne, architektura, inicjatywy oddolne, współpraca, praktyki artystyczne w tkance miejskiej.

 WAŻNE TERMINY I INFORMACJE:

Nabór: 19.06-19.07.2017

Wyniki: 4.08.2017

Rezydencja: przełom września i października 2017

Miejsca na rezydencji: 1

Komplet informacji online:  www.airwro.wroclaw2016.pl/nabor-na-rezydencje-na-malcie-dla-przedstawicieli-srodowisk-kulturalnych-artystycznych-i-kreatywnych-z-wroclawia-i-dolnego-slaska-2017

Wnioski, na które składają się CV, portfolio oraz list motywacyjny przygotowane angielskim, można składać do 19 lipca 2017 roku drogą mailową na adres: rezydencje@wroclaw2016.pl. W temacie wiadomości należy wpisać imię i nazwisko oraz „VALLETTA”.

 

Do 21 lipca 2017 roku można składać swoje aplikacje w ramach Programu Partnerskiego Rezydencji i Wizyt studyjnych „Kultura Mobilna”. Celem naboru jest wsparcie mobilności i promocja działań w obszarze kultury i sztuki w dziedzinie rezydencji, wizyt studyjnych oraz promocji kultury polskiej za granicą, a poprzez to budowanie i wzmacnianie międzynarodowych relacji kulturalnych. Do udziału w nim zaproszeni są artyści, kuratorzy, badacze, menedżerowie kultury, dziennikarze, aktywiści i animatorzy pochodzący, mieszkający, uczący się lub tworzący na terenie Wrocławia i województwa dolnośląskiego.

 W ramach Kultury Mobilnej oferowanre jest pokrycie lub zwrot kosztów transportu i noclegu do 2500 złotych w związku z zaproszeniem na rezydencję lub wizytę studyjną w okresie od 4 sierpnia do 15 grudnia 2017 roku.

 WAŻNE TERMINY I INFORMACJE:

Nabór: 23.06.2017-21.07.2017

Wyniki: 28.07.2017

Następne konsultacje: 19.07, godz. 16:00-18:00 [Barbara, ul. Świdnicka 8b we Wrocławiu]

Komplet informacji online: www.airwro.wroclaw2016.pl/program-partnerski-rezydencji-i-wizyt-studyjnych-kultura-mobilna-2-edycja-2017

 


zamieściła AZG

Załączniki

Galeria:

Więcej »