ZWOLNIJ - RYTUAŁY CODZIENNOŚCI

ZWOLNIJ - RYTUAŁY CODZIENNOŚCI

Jeszcze do 27 lipca można oglądać wystawę ZWOLNIJ- RYTUAŁY CODZIENNOŚCI, na której zaprezentowane zostały prace studentów z Wydziału Ceramiki i Szkła. Wystawa ma miejsce w Galerii Wnętrze Domar, a stworzona została w ramach corocznej edycji Nocy z Designem.

We współczesnym świecie zdominowanym przez pośpiech, coraz więcej znaczenia nabierają chwile, w których możemy zapomnieć o problemach, zatrzymać się na chwilę, aby skupić się na drobnych rytuałach takich jak poranna kawa czy herbata, kieliszek wina, świeżo kupione ciastko z ulubionej cukierni czy momentom, w których oddajemy się swoim pasjom. W sytuacjach tych towarzyszą nam przedmioty, ceramiczneszklane. To dzięki nim utrwalane są nasze odczuwania, to one pobudzają nasze myśli. 

Wyjątkowość ceramiki i szkła polega na tym, że nie tylko wywodzą się z rzemiosła ale są przyjazne ekologicznie, na co obecnie coraz bardziej zwraca się uwagę. Są one wciąż w wielu dziedzinach niezastąpione. I co najważniejsze dają nam pewność i satysfakcję, że poza zwykłą przyjemnością używania czy też posiadania przedmiotu wyjątkowego, przebywamy choć przez krótki moment w innej rzeczywistości.

dr hab. Maciej Kasperski prof. ASP we Wrocławiu

Kuratorzy wystawy: Justyna Żak, Maciej Kasperski

Zamieściła: Kalina Bańka

Galeria:

Więcej »