Klucz do performance - Zajęcie A

Klucz do performance - Zajęcie A

Paraperformance na 5. Biennale Sztuki Zewnętrznej

Klucz do performance - Zajęcie A

W ramach 5. OUT OF STH - ZAJĘCIE zapraszamy na kolejny "Klucz do performance" czyli działanie artystyczne grupy Paraperformance, duetu artystycznego tworzonego przez Dominike Katarzynę Borkowską i Kamilę Elżbietę Wolszczak.

Artystki poznały się w lipcu 2014 roku podczas podróży blablacarem i od tamtego momentu tworzą w parze. Doświadczenie performatywne Dominiki wyrasta z teatru oraz choreografii, natomiast Kamili osadzone jest w sztukach wizualnych. Od 2016 roku, już jako Paraperformance, szukają nowego języka w działaniach realizowanych na żywo w dialogu z odbiorcą.

Na wystawie Zajęcie duet działa w dwóch lokalizacjach: w galeryjnym ogrodzie i we wnętrzu galerii, w obu przypadkach łącząc instalacje site-specyfic z elementem performatywnej interakcji. Teren działań zatytułowanych Klucz do performance wyznaczony jest za każdym razem przez zaprojektowaną przez artystki scenografię, zapraszając do uczestniczenia we wspólnych zajęciach. W "Zajęciu A", zewnętrzne przestrzenie galerii zostaną przez artystki symbolicznie zaznaczone pogrupowane lalkami barbie i kenami, w kontakcie z naturą. Przeznaczenie całości wyjaśnia instruktaż wygłaszany przez IVONĘ, jeden z najbardziej popularnych syntezatorów mowy.

Paraperformance za każdym razem podczas swoich działań stara się aktywizować publiczność, bądźcie na to przygotowani.

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/events/1578885802143910/?fref=ts

zamieścił: Tomasz Niedziółka

Galeria:

Więcej »