Spotkanie z przedstawicielami Agencji Innowacji Moskwy

Spotkanie z przedstawicielami Agencji Innowacji Moskwy

22 maja 2017 o godz. 14:00 w Sali Audytoryjnej 410 w budynku Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności przy ulicy Traugutta, odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Agencji Innowacji Moskwy.

Podczas spotkania prezentowne będzię ,,Road Show-Moskwa miasto innowacji i nieograniczonych możliwości ".

Na spotkanie zapraszamy studentów i absolwentów wydziałów projektowych, kierunków kreatywnych. Agencja Innowacji Moskwy pragnie zaprezentować program wsparcia dla absolwentów ww. kierunków i zachęcić do rozpoczęcia kariery zawodowej i działalności na terenie miasta Moskwy.

Moskwa miasto innowacji i nieograniczonych możliwości 

Wizyta we Wrocławiu w dniu 22 maja 2017 jest częścią projektu International Road Show Agencji Innowacji Moskwy. Celem jest zintegrowanie Moskwy z międzynarodowym ekosystemem innowacji. Składa się z serii wizyt, wydarzeń, negocjacji, prezentacji w wiodących miastach i regionach świata. Tematyką pierwszego Road Show są młode talenty i rozwój zaawansowanych firm z Europy Środkowej i Południowej. Główne cele to:

·        Wsparcie dla tworzenia i rozwoju innowacyjnej infrastruktury Moskwy

·        Przyciąganie do Moskwy globalnych talentów i specjalistów

·        Zapewnienie komfortowych warunków pracy i rozwoju rekrutowanych specjalistów

·        Wsparcie w nawiązywaniu kontaktów z zagranicznymi partnerami, które zapewniają dostęp do rynków technologii, źródeł kompetencji, produktów i kapitału

·        Promocja Moskwy jako międzynarodowego centrum technologicznego, miasta innowacji i nieograniczonych możliwości

Agencja Innowacji Moskwy, odpowiedzialna za innowacyjny sektor miasta, uruchamia stronę «Otwarte drzwi», której celem jest przetwarzanie wniosków absolwentów, specjalistów i firm. Absolwenci zainteresowani możliwościami zatrudnienia, mogą je znaleźć w wiodących technologicznych i kreatywnych firmach w Moskwie na dobry początek kariery. Specjaliści mogą rozszerzyć portfolio, znaleźć odpowiednie projekty w sektorze innowacji. Firmy znajdą ogromny, otwarty rynek w Moskwie dla innowacyjnych technologii. Wszyscy otrzymają wsparcie w uzyskaniu wiz, zatrudnienia, zakwaterowaniem w Moskwie.

 Wszelkie zapytania będą trafiać do Welcome Office, które jest elementem projektu «Otwarte drzwi». Pracownicy Welcome Office będą odpowiedzialni za wszechstronne wsparcie firm i talentów. Tak więc, Agencja Innowacji Moskwy sprawi, że rozwijanie firm czy kariery w Moskwie będzie proste i wygodne.

Skład delegacji

1. prof. Andrej Nikolaenko, Rektor Politechniki Moskiewskiej

2. prof. Iwan Arhanow, Prorektor ds. Współpracy z Zagranicą Moskiewskiego Państwowego Uniwersytetu Technicznego

3. Ekaterina Eliseewa, Wiceprezes Zarządu Parku Technologicznego FIZTEH w Moskwie

4. Kiril Ilnicki, Dyrektor Agencja Innowacji Moskwy

5. Aleksandra Prjakina, Agencja Innowacji Moskwy


tekst: prof. G. Palowski

zamieściła: A. Zaczek-Gbiorczyk