Studenci scenografii w Lublinie

Studenci scenografii w Lublinie

Studenci scenografii na Festiwalu Scenografii i Kostiumu "Scena w budowie"w Lublinie

Na dworcu pojawiłam się jako pierwsza. Za drobne zakupiłam bułkę i napój pitny. Następnie spotkałam Jakuba F. i dołączyliśmy do grupy, która czekała na nas już w przedziale. Przyszła nasza opiekunka- Agnieszka i wyruszyliśmy w podróż pełną tajemnic. Nasze plecaki były pełne nadziei i oczekiwań, a kolegi Jana- kanapek. Gdy Justyna usnęła, pstryknęliśmy jej ŚMIESZNE zdjęcie.
Zjedliśmy batony i uśmiechy zagościły na naszych twarzach – oby nie opuszczały nas do końca wyjazdu! Po 3h znudziliśmy się podróżą pociągiem, dlatego Agnieszka zabawiała nas ciekawymi anegdotami i powiedziała nam , że dziś dowiemy się co to trolejbus.
Lublin- miasto inspiracji- przywitał nas słońcem i autobusem pachnącym kwiatami. Po chwili pojawił się pierwszy pojazd typu trolejbus. Oczywiście, ja go nie zauważyłam- natomiast grupa była zachwycona. No, może oprócz Jana, który jest już dorosły i niejednym trolejbusem przemierzał świat. On przyjął to doświadczenie z wrodzona mu powściągliwością emocjonalną.
(Jan, 26)
"Jeździłem niejednym już trolejbusem, ale widząc zachwyt grupy wewnętrznie nawet lekko się uśmiechnąłem."
Głównym celem wyjazdu było uczestnictwo na Festiwalu Scenografii i Kostiumu "Scena w budowie". Obejrzeliśmy zatem przepiękną wystawę kostiumów, makiet i projektów znanego artysty Andrzeja Kreutza- Majewskiego.
(Justyna, 20)
"Nie mogłam znaleźć miejsca wystawy. Jednak dzięki moim koleżankom się to udało. Nie żałuję czasu poświęconego na obejrzenie wystawy!"
(Jakub, 20)
"Zdobyłem plakat z tego ów wydarzenia, ale że natura ludzka uwikłana jest w odmęty wiecznego niespełnienia, czuję niedosyt- gdybym miał kolejną szansę, wziąłbym dwa."
Obejrzeliśmy także dwa spektakle. Pierwszy pt. "Lament" zaczął się i skończył punktualnie. Mieliśmy miejsca siedzące. Drugi spektakl w reżyserii Agaty Dudy- Gracz nas nie zawiódł. Było to widowisko poruszające tematy kontrowersyjne i aktualne.
Kolejnym punktem wycieczki było obejrzenie wystawy grafik mieszczącej się w Muzeum Lubelskim.
(Sara, 21)
"Niezwykłość wystawy grafiki znanych artystów m. in Pablo Picasso, Andy Warhol, Salvadora Dali, Marcela Duchamp, Pieta Mondriana, Josepha Albersa, Jaspera Johnsa, Jeana Arpa, Tadeusza Kantora, wywarła na mnie piorunujące wrażenie i dostarczyła zastrzyku inspiracji."
Po wystawie udaliśmy się do XIV- wiecznej Kaplicy Trójcy Świętej, która przyozdobiona była malowidłami fundowanymi przez króla Polski- Władysława Jagiełło.
(Agnieszka, 27)
"Malowidła były magiczne!"
Następnie udaliśmy się na spacer po mieście, gdzie mogliśmy podziwiać renesansową architekturę.

Cała grupa młodych scenografów (wraz z Agnieszką na czele) godnie reprezentowała imię uczelni w mieście inspiracji- Lublinie.
Kaja, 23
"Dzięki temu wyjazdowi zrozumiałam, że warto czasem opuścić przepiękny Wrocław, by móc doświadczyć to, czego doświadczyliśmy my."

Relacja - Kaja Wolak, II rok, Katedra Scenografii

zamiescił: D.Banasz
Katedra Scenografii

Galeria:

Więcej »