Doktorantka Katedry Scenografii na 38PPA

Doktorantka Katedry Scenografii na 38PPA

Spektakl Teatru Układ Formalny, miał premierę 20.03.2017 w Capitolu przy 38. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Na motywach powieści „God hates Poland” Michała R. Wiśniewskiego.

Doktorantka Katedry Scenografii, Agnieszka Aleksiejczuk autorką scenografii do spektaklu: "Traktat o Androidach: God hates Poland", asystentem scenografa był student II roku Katedry Scenografii – Jan Głąb.

Scenariusz i reżyseria: Grzegorz Grecas, Agnieszka Nasierowska, asystent reżyserów: Katarzyna Hora.
Scenografia: Alex Aleksiejczuk, asystent scenografa: Jan Głąb,
ruch sceniczny: Weronika Żylińska, muzyka: Tymek Witczak, przygotowanie wokalne: Joanna Kaczmarek, multimedia: Jakub Ławicki.

… Są takie dni, w które świat mógłby się skończyć i nikt by go nie żałował. Bo i czego tu żałować? Tych drapaczy chmur i krawaciarzy szaleńczo biegnących po siatce ulic? Tych maniaków zapatrzonych w skrzące się szybki Iphonów, poszukiwaczy wrażeń, współczesnych pielgrzymów, którzy błądzą po mieście w poszukiwaniu odprysków czułości.
(…) To, że kamerka internetowa jest wyłączona, nie znaczy, że nikt nie patrzy. Szklane oko nie zasypia nigdy. Zawsze ktoś patrzy, a ten kto patrzy z ukrycia, dostrzega bardzo dobrze mankamenty głupio-mądrej polskiej klasy średniej. Tych wielkich przegranych, tych bezproduktywnych, egoistycznych maminsynków i no life’ów.
I to ma być przyszłość Polski?  – wtedy znowu powraca myśl: a może to wszystko skończyć?...

Info/ zdjęcia : A. Aleksiejczuk
Zamieścił: D. Banasz

Galeria:

Więcej »