POKÓJ

POKÓJ

Kolektyw Paraperformance tworzony przez Kamilę Wolszczak absowentkę i Dominikę Borkowską studentkę Katedry Mediacja Sztuki, zaprasza na czwartą wspólną improwizację wszystkich zainteresowanych sztuką performance oraz praktykujących tę dziedzinę sztuki

Klucz do performance

CO?

Klucz do performance, czyli improwizacja grupowa.

GDZIE?

ul. Księcia Witolda 47/21, Pracownia/Mieszkanie na ostatnim piętrze

(dzwoń domofonem pod nr 21)

KIEDY?

23 marca 2017 r., godz. 19:00-21:00

Kolektyw Paraperformance zaprasza na czwartą wspólną improwizację wszystkich zainteresowanych sztuką performance oraz praktykujących tę dziedzinę sztuki.

Miejscem spotkania będzie pracownia/mieszkanie mieszczące się przy ulicy Księcia Witolda 47/21 na Śródmieściu.

Wybrana przez nas przestrzeń na Księcia Witolda to mieszkanie na poddaszu należące do Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta, w której często rezydują artyści, odbywały się tam zajęcia, warsztaty i spotkania. Przestrzeń i przeznaczenie miejsca zainspirowały nas do stworzenia improwizacji, gdzie motywem przewodnim będzie POKÓJ.

Pokój w języku polskim ma dwojakie znaczenie, jako pojęcie w polityce i w rozumieniu traktatu pokojowego oraz jako rodzaj pomieszczenia: pomieszczenie mieszkalne, dawniej izba. W naszym przypadku niesiemy wam pokój oraz zapraszamy do niego, czyli jeżeli masz ochotę dołączyć to weź ze sobą przedmiot z swojego pokoju i podziel się nim z nami (tylko taki, którego ci nie szkoda;)). Dodatkowo pamiętaj o wygodnym ubraniu i wolnym czasie od 19.00 do 21.00, resztę zapewnia Paraperformance, do zobaczenia! Kamila Elżbieta Wolszczak i Dominika Katarzyna Borkowska

Zwiastowanie przestrzeni, czyli zapraszamy do Klucza:

https://www.youtube.com/watch?v=A3Z6cb0Ye1A

Klucz do performance, to grupowa improwizacja dostosowana do zastanej przestrzeni pracowni, kolejne improwizacje będą odbywały się raz w miesiącu w pracowniach różnych wrocławskich artystów.

Naszym celem jest praca w kontakcie i wnikliwe poznawanie sztuki jaką jest performance- szerzenie jej w nowych okolicznościach, miejscach i z nowymi osobami.

To Ty jesteś kluczem do performance!

Kim jesteśmy:

Paraperformance to kolektyw tworzony przez Dominikę Katarzynę Borkowską oraz Kamilę Elżbietę Wolszczak. Artystki poznały się w lipcu, 2014 roku podczas podróży blablacar. Wspólna wyprawa okazała się drogą prowadzącą w tym samym kierunku, od tamtego momentu Borkowska i Wolszczak tworzą w parze. Dominiki doświadczenie performatywne wyrasta z teatru oraz choreografii, natomiast Kamili osadzone jest w sztukach wizualnych. Od 2016 roku tworzą jako Paraperformance, szukają nowego języka w działaniach na żywo z konfrontacją i w dialogu z odbiorcą. Balansują na różnych granicach co powoduje brak jednoznacznej definicji ich działań, tylko wspólne przeżycie i uczestnictwo we wspólnym performance oddaje charkter ich twórczości.

Czytaj o nas:

Dominika Katarzyna Borkowska

www.vimeo.com/borkowska

Kamila Elżbieta Wolszczak

www.kamilawolszczak.wordpress.com

www.vimeo.com/kamilaelzbieta

To Ty jesteś kluczem do performance!

Do spotkania

Dominika Katarzyna&Kamila Elżbieta

zamieścił: Tomasz Niedziółka

Galeria:

Więcej »