Premiera spektaklu prof. Leszka Mądzika

Premiera spektaklu prof. Leszka Mądzika

Spektakl pt. DOTYK został pokazany w dniu 10 marca 2017 w sali Teatru 313 na pl. Polskim.

Tym samym zainaugurowaliśmy uruchomienie nowej sceny teatralnej Katedry Scenografii. Po wielu latach zdobywania niezbędnego wyposażenia, organizowania i pracy, mogliśmy w Teatrze 313 zaprezentować spektakl, zrealizowany przez prof. Leszka Mądzika,   twórcę m.in.Sceny Plastycznej KUL.

Na zaproszenie Katedry Scenografii przez prawie tydzień intensywnie pracował z wybraną grupą naszych studentów i dr Damianem Banaszem. Studenci sami wykonywali scenografię i byli jednocześnie aktorami. Wynikiem tej pracy był spektakl, etiuda teatralna DOTYK, którą mogliśmy zaprezentować. W dniu premiery dopisała nam liczna  widownia – studenci i pedagodzy naszej uczelni, około 80 osób!

Jakość tego spektaklu, poziom przeżycia teatralnego, gatunek teatru, który został zaprezentowany, to start z najwyższego  poziomu. Mamy nadzieję, że wszystkie następne spektakle, które będziemy  pokazywać na naszej scenie, nie będą nigdy poniżej tego pierwszego.

Prof. Leszek Mądzik wypowiadał się w samych superlatywach o pracującej z nim grupie, o ich gotowości, pracowitości i oddaniu. Wyjeżdżał od nas bardzo zadowolony z wykonanej pracy i usatysfakcjonowany przyjęciem, które go spotkało. Obdarował nas jeszcze krótką wystawą swoich prac fotograficznych z pobytu na Festiwalu Teatralnym w Awinionie w 2014r.

Udział wzięli studenci: Izabela Banaszak, Joanna Kubik, Klaudia Laszczyk, Marianna Lisiecka, Emilia Mrozińska, Magdalena Przywara, Jakub Syrkowski, Zuzanna Zajt oraz ad. dr Damian Banasz. Opiekunem   artystycznym wydarzenia była dr hab. Elżbieta Wernio prof. ASP.

info: Prof. Elżbieta Wernio
foto: Emilia Mrozińska
wstawił: Damian Banasz
Katedra Scenografii

Galeria:

Więcej »