Wystawy BOOKmacherzy w Rumunii – fotorelacja

Wystawy BOOKmacherzy w Rumunii – fotorelacja

Wystawa książek i ilustracji studentów i wykładowców Katedry Projektowania Graficznego "BOOKmacherzy", która od listopada 2016 do lutego 2017 prezentowana była w Narodowym Forum Muzyki w ubiegłym tygodniu trafiła do Galerii Casa Matei na Uniwersytecie Artystycznym w Cluj-Napoca w Rumunii.

Na wystawie zaprezentowaliśmy wybór prac studenckich na planszach i egzemplarze książek w gablotach. Prace te to opracowania graficzne tekstów innych autorów, najczęściej klasyków literatury, oraz całkowicie autorskie realizacje młodych grafików, w których wymyślili od początku do końca wszystkie elementy – zaprojektowali i zilustrowali ich całość. Ważną częścią wystawy jest zbiór obiektów artystycznie oprawionych na warsztatach introligatorskich. Dopełnieniem całości są książki wydane w większych nakładach, które można wziąć do ręki i dokładnie obejrzeć – są to przede wszystkim realizacje pedagogów ale znalazły się wśród nich także, już wydane, projekty studenckie.

Wernisaż zgromadził tłumy a kolejnego dnia ukazał się spory artykuł na temat wystawy, na stronach poświęconych wydarzeniom kulturalnym w dzienniku wydawanym w Cluj. Akademię Sztuk Pięknych im. E. Gepperta reprezentowała na wernisażu wystawy a także podczas warsztatów prowadzonych na Wydziale Grafiki w Uczelni w Cluj Magdalena Wosik z Katedry Projektowania Graficznego.

Za zaproszenie  do Rumunii dziękujemy p. Gabrieli Rostas z Uniwersytetu Artystycznego w Cluj od dłuższego czasu prężnie organizującej współpracę między naszymi uczelniami, prof. Jackowi Szewczykowi a także p. Leszkowi Białemu reprezentującemu Instytut Polski w Bukareszcie, który wsparł finansowo przedsięwzięcie.

zdjęcia: Dan Tomas, Magda Wosik

_____________
info: Magda Wosik
zamieścił: Jacek Kotowicz 

Galeria:

  • cluj02
  • cluj012
  • cluj013
  • cluj014
Więcej »