Klucz do performance

Klucz do performance

Kolejna odsłona działań duetu artystycznego Kolektyw Paraperformance w pracowni FOOD THINK TANK

Klucz do performance

CO?

Klucz do performance, czyli improwizacja grupowa.

GDZIE?

Pracownia FOOD THINK TANK ul. Władysława Łokietka 6 Nadodrze

KIEDY?

16 stycznia 2017 roku, godz. 20:00-22:00

Kolektyw Paraperformance zaprasza na trzecią wspólną improwizację wszystkich zainteresowanych sztuką performance oraz praktykujących tę dziedzinę sztuki.

Miejscem spotkania będzie pracownia FOOD THINK TANK mieszcząca się przy ulicy Władysława Łokietka 6 na Nadodrzu.

Czym jest FOOD THINK TANK?

*Food Think Tank, to kolektyw złożony z wielu specjalistów, połączonych wspólną pracą nad niecodziennymi projektami kulinarnymi, będącymi często zaskakującym dla odbiorców połączeniem sztuki, współczesnego designu i nowego spojrzenia na SMAK. Nie mieszcząc się w żadnych dotychczasowych formach kuchni, Food Think Tank tworzy swój własny nurt kulinarny o nazwie Korzeń, gdyż w swojej działalności wraca do tego, co znane od wieków, lecz często zapominane.

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/foodthinktank

https://www.facebook.com/pracowniaFTT

Stąd motywem przewodnim improwizacji będzie Korzeń, organ roślinny, część sporofitu, która dostarcza roślinom wodę i sole mineralne przytwierdza rośliny do podłoża.

A jakie są Twoje korzenie?

Kolektyw paraperformance zapewnia przedmioty, Ty po prostu przyjdź w wygodnym ubraniu, otwartą głową i w gotowości do współdziałania z innymi.

Klucz do performance, to grupowa improwizacja dostosowana do zastanej przestrzeni pracowni, kolejne improwizacje będą odbywały się raz w miesiącu w pracowniach różnych wrocławskich artystów.

Naszym celem jest praca w kontakcie i wnikliwe poznawanie sztuki jaką jest performance- szerzenie jej w nowych okolicznościach, miejscach i z nowymi osobami.

To Ty jesteś kluczem do performance!

Kim jesteśmy:

Paraperformance – to kolektyw stworzony przez Dominikę Katarzynę Borkowską oraz Kamilę Elżbietę Wolszczak. Artystki poznały się w lipcu, 2014 roku podczas podróży blablacar. Wspólna wyprawa okazała się drogą prowadzącą w tym samym kierunku, od tamtego momentu Borkowska i Wolszczak pracują w parze, tworzą wspólne prace. Dominiki doświadczenie performatywne wyrasta z teatru oraz choreografii, natomiast Kamili osadzone jest w sztukach wizualnych. Od 2016 roku tworzą jako Paraperformance.

Czytaj o nas:

Dominika Katarzyna Borkowska

www.vimeo.com/borkowska

Kamila Elżbieta Wolszczak

www.kamilawolszczak.wordpress.com

www.vimeo.com/kamilaelzbieta

To Ty jesteś kluczem do performance!

Do spotkania

Dominika Katarzyna&Kamila Elżbieta

Link do wydarzenia na FB:

https://www.facebook.com/events/355657928141919/

Zwiastowanie przestrzeni:

https://youtu.be/4B-KHu4Zibw

zamieścił: Tomasz Niedziółka

Galeria:

Więcej »