Postęp prac. Wystawa studencka.

Postęp prac. Wystawa studencka.

28 października 2016 – 8 stycznia 2017 galeria Dizajn BWA Wrocław

Wystawa przygotowywana jest przez studentów Pracowni Identyfikacji Wizualnej w Katedrze Projektowania Graficznego ASP Wrocław, prowadzonej przez czołowych polskich projektantów, Łukasza Palucha (AnoMalia Studio) we współpracy z Joanną Jopkiewicz (grupa Projektor). Zobaczymy na niej studenckie prace powstałe w ramach zajęć, zredagowane specjalnie na potrzebę wystawy.

Wystawa będzie tworzyć się na oczach widzów od pierwszej dekady października 2016, a jednym z jej elementów będą otwarte zajęcia, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką projektowania graficznego. Prezentacja tworzona będzie kolektywnie przez studentów, którzy będą realizować i analizować zadania powierzone im przez prowadzących pracownię.

Łukasz Paluch i Joanna Jopkiewicz wywodzą się z Pracowni Projektowania Graficznego, prowadzonej do 2016 roku przez prof. Eugeniusza Smolińskiego. Z biegiem lat zaczęli przejmować jego obowiązki i tworzyć autorski program edukacyjny oraz struktury pod nową pracownię. W 2016 roku do zespołu prowadzonego przez Łukasza Palucha dołączyła Marta Przeciszewska. Ideą pracowni jest  koncentracja nad zagadnieniami związanymi z identyfikacją wizualną w projektowaniu graficznym. Eksperymentalna formuła zakłada zadania stałe, proponowane studentom oraz dopasowywanie ich do dynamiki grypy. Joanna Jopkiewicz: Najważniejsza dla nas jest praca grupowa, zrezygnowaliśmy więc z indywidualnych korekt. Studenci uczą się od siebie nawzajem. Dodatkowo wypracowują w sobie zdolność obrony własnych pomysłów oraz publicznego prezentowania swoich dokonań. Łukasz Paluch: Projektowanie graficzne, jako zawód, zmieniło się w ostatnich latach. Nasza pracownia na to zareagowała. Sami też jesteśmy aktywni na rynku pracy, przez co możemy podzielić się ze studentami swoim doświadczeniem.

Wystawa, poza prezentacją prac studentów, analizuje jednocześnie narzędzia wykorzystywane w edukacji przyszłych projektantów graficznych. 

kuratorzy: Łukasz Paluch (prowadzący Pracownię) oraz Joanna Jopkiewicz i Marta Przeciszewska

produkcja: Joanna Sokalska / Dizajn BWA Wrocław

oprowadzanie po wystawie: Iwona Kałuża

program galerii: Katarzyna Roj

galeria Dizajn BWA Wrocław

ul. Świdnicka 2-4, Wrocław

_____________________

Informacja : Joanna Kobyłt

Zamieściło: Biuro Promocji

Galeria:

Więcej »