Przejdź do treści

WAKACYJNE WYSTAWY NA ASP

Ogłoszenie
Opublikowano 02 sie 2016

Zapraszamy na wystawy jubileuszowe z okazji obchodów 70-lecia Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

KATEDRA MALARSTWA I RYSUNKU

kuratorzy: dr Marek Kulig, dr hab. Norman Smużniak prof. ASP


„70X70"

Wystawa jest prezentacją obrazów dydaktyków katedr malarskich i rysunkowych wykonanych w jednolitym formacie 70X70 cm . Format był jedynym wymogiem kuratorskim. Autorzy mogli dowolnie podejść do kwestii wykonawczej. Dzięki temu wielu autorów podjęło temat zupełnie swobodnie, tworząc obrazy nie będące kontynuacją poszczególnych, rozpoznawalnych już postaw. Inni natomiast zaprezentowali swoje znane formy obrazowania. Całość tworzy interesującą i często zaskakującą propozycję malarską. 

miejsce wystawy: Aula i hall przed Aulą w ASP, gmach główny ASP przy pl. Polskim ¾

termin: 01.08. - 15.10. 2016 r. 


„Mozaika"

Wystawiane są mozaiki (projekty i realizacje). Są to portrety osób na trwałe wpisanych w historię uczelni. Realizacje są wybrane spośród przeogromnego dorobku studentów i pracowni. Prace wystawiane zrealizowane zostały w pracowni Technologii Malarstwa Sztalugowego, Organicznych Technik Malarskich i Mozaiki prowadzonej przez prof. Pawła Lewandowskiego - Palle i as. Karola Babicza. Jest to mały wycinek z bogatego i różnorodnego dorobku studentów owej pracowni.

miejsce wystawy: witryna wystawiennicza przy rektoracie, gmach główny ASP przy pl. Polskim ¾

termin: 04.08. - 15.10.2016 r.


Działania twórcze w pracowni 207, 05.08 - 30.09. 2016 r. 

W pracowni 207 przez cały okres jubileuszowy będą pracować studenci. Zwiedzający będą mieli okazję nie tylko zobaczyć gotowe propozycje dydaktyków i studentów, lecz być przy procesie tworzenia dzieł. 

miejsce wystawy: pracownia 207, gmach główny ASP przy pl. Polskim ¾

termin: 05.08. - 30.09.2016 r.


Prezentacje pracowni Malarstwa w Architekturze prowadzonych przez prof. Adama Chmielowca i prof. Jacka Jarczewskiego, ekspozycja przed pracowniami 405 i 406 z pracowni Multimediów prof. Wojciecha Pukocza

Prezentacje doskonale reprezentują bogaty dorobek pracowni. Zobaczyć można projekty, fragmenty realizacji, materiały dokumentacyjne z realizacji projektów studenckich jak i dydaktyków. Istotny jest też klimat samych pracowni. Ekspozycje są świetnym uzupełnieniem prezentacji pracowni malarstwa sztalugowego na pl. Polskim.

miejsce wystawy: pracownie 403 i 404, korytarz przed pracowniami 405 i 406, Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności, budynek ASP przy ul. Traugutta 21

termin: 01.08 - 15.10. 2016 r.

___________________________________


KATEDRA RZEŹBY
 

kurator: prof. nadz. Maciej Albrzykowski

"Strefa Rzeźby" 

Przekrojowa prezentacja prac pedagogów i studentów Rzeźby.


miejsce wystawy: 

"Galeria Neon" i pracownia 201 oraz podwórko ASP, Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności, budynek ASP przy ul. Traugutta 21

Galeria "pod Psem", Galeria "Za Szkłem", Galeria"Postument", pracownie 16 i 1/2 oraz podwórko ASP, gmach główny ASP przy pl. Polskim ¾

Bulwar Dunikowskiego

termin: 01.08 - 15.10. 2016 r.


___________________________________


KATEDRA WZORNICTWA
 

Wystawa końcoworoczna prezentująca dokonania studentów Katedry Wzornictwa

Na wystawie organizowanej przez Katedrę Wzornictwa zaprezentowano przekrój dorobku dydaktycznego 6 pracowni dyplomujących:

– Pracownia Projektowania Produktu,

– Pracownia Projektowania Środków Transportu,

– Pracownia Projektowania Komunikacji Wizualnej,

– Pracownia Projektowania Narzędzi i Środowiska Pracy,

– Pracownia Projektowania Obiektów Codziennego Użytku,

– Pracownia Projektowania Kinetycznego,

oraz innych przedmiotów wspomagających, np.: Projektowanie Wstępne, Rysunek Prezentacyjny, Modelowanie, etc.

Ekspozycja zawiera prace kursowe, dyplomy licencjackie oraz magisterskie prezentowane w formie banerów, modeli i prototypów oraz projekcji multimedialnych.

miejsce wystawy: pracownia realizacyjna 003/004, pracownie 401, 407, 408 oraz korytarz (IV piętro), Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności, budynek ASP przy ul. Traugutta 21

termin: 01.08 - 15.10. 2016 r.


___________________________________
 

KATEDRA KONSERWACJI I RESTAURACJI CERAMIKI I SZKŁA

kuratorzy: Joanna Teper, Mirosław Kociński, Piotr Romiński


Wystawa z okazji 10. rocznicy śmierci prof. Stanisława Szyby

Wystawa poświęcona z okazji 10.rocznicy śmierci prof. Stanisława Szyby, zasłużonego pedagoga twórcy idei utworzenia na naszej uczelni kierunku Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, w specjalności Konserwacja i Restauracja Ceramiki i Szkła.

Prof. Stanisław Szyba urodził się w Podlesiu, 19 maja 1935roku. Całe artystyczne i osobiste życie Profesora związane było z Wrocławiem. Tu w 1957 roku ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych i w tym samym czasie rozpoczął studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych, na kierunku Ceramiki. Pracę dyplomową z zakresu ceramiki artystyczno-przemysłowej przygotowaną w pracowni prof. Julii Kotarbińskiej, Profesor obronił w 1962 roku. Uprawiał ceramikę unikatową i architektoniczną. Droga artystyczna Profesora wiodła konsekwentnie trzema ścieżkami, które kilkakrotnie splatały się na osi czasu i tworzyły punkty węzłowe dla kolejnych ważnych etapów w życiu Artysty, Badacza i Pedagoga. 

W pracowni 2M do wglądu dla publiczności znajduje się katalog dotyczący prof. Stanisława Szyby .

miejsce wystawy: Galeria "Za Szybą", gmach główny ASP przy pl. Polskim ¾

termin: 01.08 - 10.10. 2016 r.


Wystawa: Pracownia 3M

miejsce wystawy: pracownia 3M, gmach główny ASP przy pl. Polskim ¾

termin: 01.08 - 10.10. 2016 r.


___________________________________
 

KATEDRA GRAFIKI ARTYSTYCZNEJ


Grafika Teraz / Printmaking Now

Prezentacja bieżących dokonań pracowników Katedry Grafiki Artystycznej ASP we Wrocławiu. Wielorakość technik i podejścia do idei druku ukazuje tajemnicę atrakcyjności tej katedry wśród studentów, ale także jest próbką możliwości artystycznych rozsławiających polską grafikę w świecie.

miejsce wystawy: Galeria Concrete, VI piętro, Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności, budynek ASP przy ul. Traugutta 21

termin: 01.08 - 15.10. 2016 r.


___________________________________
 

KATEDRA PROJEKTOWANIA GRAFICZNEGO 

kurator: Artur Skowroński

70 pięknych lat…

Ekspozycję otwierają plakaty zrealizowane przez mistrzów polskiej szkoły plakatu, ich uczniów… nauczycieli-projektantów związanych z wrocławską Akademią. Projekt składa się z 17 plakatów, które połączone ze sobą tworzą napis „70 PIĘKNYCH LAT ASP!". Zestaw buduje unikatowy utwór graficzny, utrzymany w duchu tradycji i tożsamości Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, nawiązuje do jubileuszu 70-lecia Uczelni. W tej samej przestrzeni, w galerii katedralnej Posterbox można zobaczyć, ale nie tylko… można wziąć do rąk dobrze zaprojektowane różne rozwiązania wydawnicze. Wśród prezentowanych książek są albumy, literatura piękna, tomiki, literatura dziecięca, pisma, które również zostały opracowane przez nauczycieli Katedry Projektowania Graficznego. Zaprojektowane są z dużym kunsztem zarówno pod względem typograficznym, jak i ilustracyjnym. Część z nich to efekt współpracy z polskimi wydawcami, a niektóre to pozycje autorskie.

miejsce wystawy: Galeria Posterbox, VI piętro, Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności, budynek ASP przy ul. Traugutta 21

termin: 1.08 - 9.10. 2016 r.

W pomieszczeniu 606 prezentowane są prace studentów wszystkich pracowni z budynku przy ul. Modrzewskiego. Wystawę otwiera Pracownia Projektowania Graficznego/Pracownia Plakatu profesora Ludwika Żelaźniewicza i mgr Michała Matoszko z mocno zaangażowanymi społecznie plakatami oraz interesującymi propozycjami wydarzeń kulturalnych. Ekspozycję uzupełniają plakaty okolicznościowe oraz prace prezentujące ikony popkultury. Jest to zestaw plakatów zrealizowanych przez studentów od 2 do 4 roku. Warto zwrócić uwagę na plakat Klaudii Kuli (z sercem), utwór graficzny zajął główną nagrodę w konkursie „Kardiologia jest sztuką". 

Obok, do zobaczenia są olbrzymie formatem ilustracje – ekspresyjne i karykaturalne rysunki, z odręczną typografią. Grafiki były zrealizowane w Pracowni Ilustracji dr Tomasza Brody w ramach pracy dyplomowej, a inspirowane powieścią Doroty Masłowskiej „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną". Na sąsiedniej ścianie można przyjrzeć się konkursowym projektom studentów Pracowni Książki. Są to ilustracje z charakterystycznymi obiektami Wrocławia, propozycje okładek, mapy miasta. Zadaniem konkursowym było zaprojektowanie przewodnika dla dzieci po architekturze Wrocławia. 

Po przeciwnej stronie do zobaczenia są realizacje studenckie Pracowni Identyfikacji Wizualnej profesora Eugeniusza Smolińskiego, dr Łukasza Palucha, mgr Joanny Jopkiewicz. Najdłuższą ścianę 606 zamykają studenckie prace z Pracowni Projektowania Interfejsu Graficznego z ciekawymi rozwiązaniami form telefonów, tabletów i ekranów komputerowych. Umieszczone wizualizacje ujawniają tajniki projektowania interfejsu graficznego, od ikon i grafiki informacyjnej, aż do złożonych stron internetowych, czy aplikacji.

W pomieszczeniu 606 znajdziemy jeszcze prace poszukujące formy książki. Ekspozycja opiera się na unikatowych autorskich rozwiązaniach studentów 2 roku kierunku Grafika.

W przestrzeni tego pomieszczenia wyznaczone są specjalne miejsca dla dzieci. Prace mają zachęcić małego widza do działań graficznych, np. wykreowania własnej pocztówki, czy uczestniczenia w dobrej zabawie. 

miejsce wystawy: pracownia 606, VI piętro, Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności, budynek ASP przy ul. Traugutta 21

termin: 1.08 - 9.10. 2016 r.

Pomieszczenie 605 kryje w sobie dorobek Pracowni Projektowania Litery i Form Wydawniczych oraz przedmiotów: Liternictwo i typografia oraz Typografia. Znajdziemy tu realizacje studenckie o znanych postaciach, miejscach, zjawiskach i czynnościach. Uzupełnieniem pokazu są plansze prezentujące zadania z zastosowaniem typografii w druku, m.in. w plakacie, kalendarzach oraz w formach wydawniczych. 

W otwartej przestrzeni pomieszczenia 605 również prezentują się realizacje studentów z przebiegu procesu kształcenia w zakresie projektowania krojów pisma i typografii. Można zapoznać się tu z zasadami konstrukcji liter alfabetu łacińskiego. Warto tu zajrzeć i przyjrzeć się poszczególnym etapom projektowania litery oraz zastosowania jej w strukturach tekstowych. Litery prezentowane są w interesujący sposób, w formie warsztatów, podczas których można przyjrzeć się im z bliska. Drugim obszarem eksplorowanym przez studentów, na wystawie w formie plansz, jest projektowanie struktur typograficznych oraz praca z tekstem w programach edytorskich. 

Uzupełnieniem tej części ekspozycji jest możliwość włączenia się wszystkich chętnych zwiedzających – od najmłodszych po najstarszych - w proces rysowania i twórczej kreacji opartej o litery. 

Za rogiem, kierując się do ostatniego pomieszczenia wkraczamy w przestrzeń gdzie sztuka łączy się z komercją. Prowadzącymi Pracownię Reklamy i Informacji Wizualnej są dr hab. Artur Skowroński i mgr Krzysztof Grudziński. Przedstawia dorobek ostatniego roku, prace koncentrują się na rynkowych i społecznych aspektach projektowania graficznego. Gościnnie, jedną ze ścian zagospodarował mgr Marek Rybicki. Prace są wynikiem spotkań ze studentami 1 roku przedmiotu Podstawy projektowania graficznego. Zadania są wprowadzeniem do podstawowych zagadnień projektowania graficznego, zarówno w ujęciu autorskim jak i użytkowym. 

miejsce wystawy: pracownia 605, VI piętro, Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności, budynek ASP przy ul. Traugutta 21

termin: 1.08 - 9.10. 2016 r.


___________________________________
 

KATEDRA MEBLI 

Portfolio Katedry Mebli

Na wystawę składają się wyselekcjonowane prace czterech Pracowni Katedry Mebli:

Pracowni Podstaw Projektowania Mebli - as. Magdalena Kacprzak- Gagatek

Pracowni Podstaw Kształtowania - Prof. nz. Stanisław Gnacek, st. wykł. dr Jacek Kulig

Pracowni Projektowania Mebli I - prof. Wacław Kowalski as. Szymon Hanczar

Pracowni Projektowania Mebli II - ad. dr hab. Stanisław Figiel, as. Magdalena Garncarz

Prezentowane prace są wynikiem zadań semestralnych, prac konkursowych, warsztatów oraz dyplomów magisterskich. 

miejsce wystawy: pracownie 316 oraz 319, III piętro, Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności, budynek ASP przy ul. Traugutta 21

termin: 1.08 - 15.10. 2016 r.

___________________________________
 

KATEDRA SZTUKI MEDIÓW 


70-lecie Akademii Sztuk Pieknych im. E. Gepperta we Wrocławiu

Wystawa z okazji 70-lecia uczelni obejmuje zakres dokonań z ostatnich 10-ciu lat działalności edukacyjnej Katedry Sztuki Mediów. Przedstawiane prace to przede wszystkim wybrana dokumentacja procesu dydaktycznego ze studentami podczas pięcioletniego okresu ich edukacji do dyplomu magisterskiego włącznie. Przedstawiane dzieła pochodzą z pięciu pracowni wchodzących w skład Katedry Sztuki Mediów w kolejności: Pracowni Działań Intermedialnych, Pracowni Kreacji Przestrzeni Multimedialnej, Pracowni Perswazji Medialnej, Pracowni Projektowania Multimedialnego oraz Pracowni Fotografii. Są to wybrane filmy wideo, animacje, instalacje i fotografie. Na wystawie prezentowane są również prace nauczycieli akademickich stanowiących kadrę dydaktyczną katedry.

miejsce wystawy: korytarz i pracownia 608, VI piętro, Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności, budynek ASP przy ul. Traugutta 21

termin: 1.08 - 15.10. 2016 r.

___________________________________

KATEDRA SZKŁA

Wymienna Wystawa 

Podczas trwania wystawy zmieniana będzie ekspozycja, tak aby zaprezentować jak najszerszy przekrój dokonań naszych studentów.

miejsce wystawy: Gabloty (I i II piętro), Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności, budynek ASP przy ul. Traugutta 21

termin: 01.08 - 15.10. 2016 r.

RED WHITE WINE 
 

wystawa wzorów kieliszków studentów I i II roku Katedry Szkła

miejsce wystawy: gabloty przed portiernią, parter, Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności, budynek ASP przy ul. Traugutta 21

termin: 01.08 - 15.10. 2016 r.

WW Wzory Wzorcowni

wystawa we wzorcowni

miejsce wystawy: pracownia 209, Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności, budynek ASP przy ul. Traugutta 21

termin: 01.08 - 15.10. 2016 r.

Otwarta pracownia Szkła w architekturze
 

miejsce wystawy: pracownia 207, Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności, budynek ASP przy ul. Traugutta 21

termin: 01.08 - 15.10. 2016 r.

Czesław Zuber


Wystawa towarzysząca uroczystości nadania artyście zaszczytnego tytułu doctor honoris causa Akademii sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, wystawa będzie prezentacją niezwykłego dorobku twórczego Czesława Zubera.

miejsce wystawy: Galeria Neon, Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności, budynek ASP przy ul. Traugutta 21

otwarcie: 10.10.2016 r. 

___________________________________

KATEDRA CERAMIKI

Przeglądy poszczególnych pracowni w zakresie ceramiki artystycznej i użytkowej, prezentujących sylwetki wykładowców oraz interesujące przykłady realizacji studentów i dyplomantów.

Ceramika Użytkowa

prezentacja dorobku pracowni ceramiki użytkowej: I Pracowni Projektowania Ceramiki Użytkowej
II Pracowni Projektowania Ceramiki Użytkowej
Pracowni Ceramiki w Architekturze: Prof. Lidia Kupczyńska- Jankowiak, prof. Mirosław Kociński, prof. Gabriel Palowski, wykł. Piotr Kołomański, as. Karina Marusińska, as. Daria Kieżuń

Ceramika Artystyczna

prezentacja dorobku pracowni ceramiki artystycznej : I pracowni Ceramiki Artystycznej,
II Pracowni Ceramiki Artystycznej,
Pracowni Koła Garncarskiego: prof. Katarzyna Koczyńska- Kielan, prof. Przemysław Lasak, prof.Grażyna Płocica, dr Michał Puszczyński, dr Bożena Sacharczuk, as. Jolanta Opalska- Brzecka

Pracowania Podstaw Projektowania i Kształtowania Ceramiki

prezentacja dorobku dydaktycznego pracowni: prof. Krzysztof Rozpondek, dr hab. M.Kasperski

Intermadialne Działania w Ceramice

prezentacja dorobku dydaktycznego pracowni: Prof. Adam Abel, as. Łukasz Rachwalak

Techniki Malarskie w Ceramice

prezentacja dorobku dydaktycznego pracowni: dr hab. Joanna Teper, as. Łukasz Rachwalak


10- lecie Luboradowa

ekspozycja prac studentów i dydaktyków w ramach 10-lecia Miedzynarodowego Centrum Ceramiki w Luboradowie

miejsce wystaw: pracownie 203, 204, 205, gabloty na parterze oraz korytarze (parter, II p.), Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności, budynek ASP przy ul. Traugutta 21

termin: 01.08 - 15.10. 2016 r.

___________________________________

KATEDRA SCENOGRAFII

Wystawa prac pedagogów i studentów Katedry Scenografii

Prezentacja projektów i realizacje spektakli teatralnych, lalkowych, filmów fabularnych oraz wystawa kostiumów z pracowni Projektowania Ubioru Kreacyjnego prof. Urszuli Smazy- Gralak

miejsce wystawy: korytarz przed salą 309 i 310, gmach główny ASP przy pl. Polskim ¾

termin: 01.08 - 15.10. 2016 r.

___________________________________

OŚRODEK DOKUMENTACJI SZTUKI. MUZEUM ASP 

Wystawa dokumentacji fotograficznej życia uczelni, prezentacja osób zaangażowanych w tworzenie ASP, którzy nadali jej kształt organizacyjny,pedagogiczny i artystyczny.

miejsce wystawy: Muzeum ASP (wejście od ogrodu)

termin: 01.08 - 15.10. 2016

Przepraszamy za utrudnienia związane z remontem dziedzińca.

____________

Zamieściła: Anna Zielińska

Pliki do pobrania

70- lecie informator.pdf
pdf, 277.72 KB
70- lecie informator.pdf

70- LECIE WAKACYJNE WYSTAWY - PRZEWODNIK

Pozostałe aktualności