" Wrocław nie do Poznania"

9 listopada 2010 godzina 18.00 Stary Browar w Poznaniu.


Zdjęcia : Piotr Kielan

O wystawie :

Wrocławska prezentacja malarstwa, mediów i instalacji przestrzennych to kolejna z wystaw „krzyżowych” przedstawiająca zaprzyjaźnione i ściśle ze sobą współpracujące środowiska akademickie.

Po udanej wystawie WROCŁAW–GDAŃSK, GDAŃSK–WROCŁAW w 2005, WROCŁAW – ŁÓDŹ w 2008 (niestety zrealizowanej tylko przez wrocławską uczelnię), nadszedł czas na wystawy: WROC – POZ, POZ – WROC. Pierwsza wspólna prezentacja miała miejsce w Galerii Miejskiej BWA w Lesznie w październiku 2009 roku. W tym roku wymienne prezentacje odbędą się w obu miastach.

Kuratorami wystawy są profesorowie Akademii z Wrocławia Piotr Kielan, Anna Szewczyk, Andrzej Klimczak – Dobrzaniecki.

Wrocławska wystawa - WROCŁAW NIE DO POZNANIA zaprezentuje sto kilkadziesiąt prac malarskich 31 autorów oraz realizacje multimedialne i rzeźbiarskie instalacje przestrzenne 20 artystów. Poznańska część będzie pokazywana w grudniu.

Jeden z kuratorów wrocławskich - Piotr Kielan - tak pisze o projekcie wymiany: „Wierzę, że poznańsko – wrocławskie spotkania ze sztuką pobudzą Państwa zmysły i dostarczą wielu artystycznych wrażeń. Zapraszam jednocześnie na wernisaż poznańskiej uczelni do Wrocławia w dniu 17 grudnia 2010 w Muzeum Architektury.”
Wystawa pod patronatem „Arteonu”.

WROCŁAW NIE DO POZNANIA.

Słodownia, Stary Browar, Poznań,
Wystawa trwa: 9-30.XI.2010, godz. 12.00-19.00

Wrocławska prezentacja malarstwa, mediów i instalacji przestrzennych to kolejna z wystaw „krzyżowych” przedstawiająca zaprzyjaźnione i ściśle ze sobą współpracujące środowiska akademickie.

Po udanej wystawie WROCŁAW–GDAŃSK, GDAŃSK–WROCŁAW w 2005, WROCŁAW – ŁÓDŹ w 2008 (niestety zrealizowanej tylko przez wrocławską uczelnię), nadszedł czas na wystawy roku 2010: WROC – POZ, POZ – WROC.

Rektorzy uczelni Jacek Szewczyk i Marcin Berdyszak uzgodnili warunki realizacji obu wystaw i po akceptacji wnętrz wystawowych: Słodowni +1 +2 Starego Browaru i Muzeum Architektury we Wrocławiu, namaszczeni nominacją kuratorzy zabrali się do komponowania wystaw.

Troje poznańskich wykładowców: Joanna Imielska, Andrzej Zdanowicz, Justyna Ryczek dokonali wyboru wrocławskich artystów, a troje wrocławian Piotr Kielan, Anna – Szewczyk, Andrzej Klimczak – Dobrzaniecki wyłoniło grupę poznańskich twórców, którzy pojawią się we Wrocławiu w grudniu 2010 i pozostaną do lutego 2011.
Wrocławska wystawa pod roboczym tytułem: WROCŁAW NIE DO POZNANIA zaprezentuje sto kilkadziesiąt prac malarskich 31 autorów oraz realizacje multimedialne i rzeźbiarskie instalacje przestrzenne 20 artystów.

Wernisaż wystawy odbył  się 9 listopada 2010 roku o 18.00 w Słodowni Starego Browaru.
Wystawa: 9-30.IX.2010

Wierzę, że poznańsko – wrocławskie spotkania ze sztuką pobudzą Państwa zmysły i dostarczą wielu artystycznych wrażeń. Zapraszam jednocześnie na wernisaż poznańskiej uczelni do Wrocławia w dniu 16 grudnia 2010 r. (to tylko 2 godziny pociągiem).

Specjalne podziękowania dla naszych sponsorów: ART STATIONS FUNDATION by Grażyna Kulczyk, IMPEL S.A., MRÓZ S.A., VILLA NATURA – Dolsk.

Piotr Kielan

Galeria:

Więcej »