#ArtystyStudentyFilmowce - Konkurs filmowy

#ArtystyStudentyFilmowce - Konkurs filmowy

Wydarzenie filmowe #ArtystyStudentyFilmowce to bezprecedensowa koncepcja, zlokalizowana w najbardziej nieszablonowym łódzkim kinie - BODO.

Tym razem zaprezentowana zostanie twórczość Łodzi  Akademicko-Artystycznej, której jakość i pomysłowość doceniania jest nie  tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Przybliżona zostanie twórczość  absolwentów oraz studentów Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej,  Telewizyjnej i Teatralnej im. L.Schillera oraz Akademii Sztuk Pięknych  im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Będą to zarówno studenci jak i absolwenci tych uczelni.

Odbędzie się przegląd najciekawszych filmów z archiwów obu uczelni. Z  każdej z nich zostaną zaprezentowane tematyczne bloki filmowe i  następujące po nich dyskusje z ekspertami (wykładowcami akademickimi,  absolwentami łódzkich uczelni, twórcami). Zorganizowany będzie konkurs  na najlepszy akademicki film, do którego zostaną zaproszeni zarówno  twórcy obu uczelni artystycznych z Łodzi jak i studenci pozostałych
uczelni wyższych w Polsce.

Filmy zostaną ocenione przez jury składające się z przedstawicieli  zawodów około filmowych. Ważny głos  będzie miała również widownia, której głosy zadecydują o nagrodzie  publiczności.

Jury w składzie:

Viktoria Marinov - absolwentka reżyserii i sztuki operatorskiej w  Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej i Filmowej "Kr. Sarafov" w Sofii.  Jest autorką filmów dokumentalnych i krótkometrażowych fabuł. Jej filmy  prezentowane były na międzynarodowych festiwalach w Polsce i za granicą  oraz emitowane w polskich i bułgarskich stacjach telewizyjnych. Jej  fotografie były wystawiane w Polsce i Bułgarii. Obecnie pracuje nad  hybrydowym filmem fabularnym „Love Land".

Piotr Kardas - (ur. 13.06.1984 w Łodzi) – pomysłodawca i główny  organizator Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA (2013-), Rising of  Lusitania - AnimaDoc Film Festival (2019-), a także projektów: Animation  Across Borders oraz O!PLA FOCUS ON POLAND (O!PLA ACROSS THE BORDERS).  Inicjator i dyrektor programowy Międzynarodowego Festiwalu Animacji  CRAFT w Yogyakarcie, Indonezja (2017-). Koordynator polskiej edycji  StopTrik  International Film Festival (2016-). Współorganizator  Polsko-Rosyjskiego Festiwalu Filmów Animowanych DIALOGI/Диалоги (2020-).  Organizator Międzynarodowego Dnia Animacji w Łodzi (2012-). Kurator i  juror na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą. Stale współpracuje  z festiwalami i instytucjami kultury na całym świecie.

Rafał Mościcki - Nauczyciel wiedzy o filmie, pedagog teatru, społecznik  i animator kultury, Dyrektor Generalny Festiwalu Filmowego Opolskie  Lamy, twórca Akademii Filmowej dla dzieci i młodzieży. Prezes  Stowarzyszenia Opolskie Lamy, Dyrektor Centrum Kultury Oleska 45 i Kina Meduza. Na co dzień prowadzący warsztaty interdyscyplinarne dla dzieci,  młodzieży i dorosłych.

Covid-19 delikatnie pokrzyżował wszystkim plany. Cały nasz festiwal przenosimy w świat wirtualny razem z konkursem. Poszukujemy wiec Waszych  filmów! Jeśli jesteś studentem, filmowcem lub artystą to jest to  wydarzenie dla CIEBIE! Zgłoś swój film poprzez stronę internetową  https://studentyfilmowceartysty.kinobodo.pl

Filmy należy przysłać do dnia 22 listopada 2020 roku.

Wydarzenie dofinansowane jest z projektu grantowego „Łódź naukowa, Łódź  akademicka 2020/21" organizowanego przez Fundację OPUS z Łodzi.


zamieścił: Michał Pietrzak

Galeria:

Więcej »