Międzynarodowy konkurs na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE 2020!

Konkurs adresowany jest do studentów uczelni artystycznych, autorów, ilustratorów i wszystkich książkotwórców z Polski i z zagranicy.

Celem konkursu jest inicjowanie procesu tworzenia nowych wartościowych książek dla dzieci, a także stwarzanie utalentowanym projektantom, ilustratorom i autorom tekstów możliwości zaistnienia na rynku wydawniczym.Przedmiotem Konkursu jest projekt ilustrowanej książki dla dzieci w języku polskim lub angielskim. Praca konkursowa powinna zawierać scenorys (storyboard) lub scenariusz (konspekt) całej książki, streszczenie w języku polskim i angielskim (w wypadku tekstów napisanych po angielsku – tylko w języku angielskim) oraz 3 gotowe rozkładówki.
W Konkursie są przewidziane 3 kategorie nagród:
  1. Nagroda główna w wysokości 2500 eurooraz dwa wyróżnienia honorowe, przyznawane przez jury międzynarodowe.
  2. Nagroda w postaci wydania książki, przyznawana przez jury Wydawnictwa Dwie Siostry.
  3. Udział najlepszych nadesłanych projektów w wystawie pokonkursowej.
Do jury międzynarodowego zaprosiliśmy sławy ze świata książki: Juttę Bauer, Joannę Olech, Romanę Romanyszyn i Piotra Sochę.
W drugiej połowie maja 2021 odbędzie się wernisaż wystawy ponkonkursowej, a zaraz po nim zaprosimy autorów nagrodzonych i wyróżnionych w tej edycji prac na warsztaty masterclass, które poprowadzą jurorzy czwartej edycji konkursu!
Projekty można nadsyłać, wyłącznie w formie cyfrowej,  do 15 grudnia 2020.
Po raz kolejny konkurs został doceniony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i dofinansowany ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury!
Szczegółowe informacje i regulamin konkursu znajdują się w załącznikach oraz na stronie:  https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/jasnowidze_2020/. Zapraszamy też do dołączenia do wydarzenia na Facebooku i jego udostępniania:  https://www.facebook.com/events/205477757546147/.