Konkurs literacko-fotograficzny „Pankreacje”

Konkurs organizowany jest przez Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach

Wybuch PANdemii sprawił, że cały świat zatrzymał się, wyrwał niczym z pędzącej karuzeli. Ten szczególny moment, który teraz wszyscy przeżywamy, jest czasem pogłębionej refleksji nad sobą i najbliższym otoczeniem. Okres izolacji społecznej na każdego działa inaczej. Jedni czytają, drudzy haftują lub szyją… Zachęcamy do działania i podzielenia się swoją pracą. Konkurs przeprowadzamy w formie słowa i obrazu. Czekamy na prozę, poezję i inne formy literackie oraz fotografie, wykonane dowolną techniką.

Każda z kategorii oceniana będzie oddzielnie. Laureaci konkursu otrzymują nagrody rzeczowe ufundowane przez Organizatora lub ewentualnych sponsorów o wartości: I miejsce – 500 zł, II miejsce – 300 zł, III miejsce – 200 zł.

Konkurs jest podzielony na dwie kategorie: I) kategoria literacka – można zgłaszać prace napisane dowolnym stylem literackim, II) kategoria fotograficzna – można zgłaszać fotografie wykonane dowolną techniką.

Konkurs jest kierowany zarówno do amatorów, jak i profesjonalistów. W skład jury zasiądą m.in. Olga Szelc (wrocławska redaktorka), Krystyna Paraszkiewicz-Pater (aktorka, reżyserka teatralna, pomysłodawczyni książki pt. „Pod wspólnym parasolem”), Agata Grzych (wrocławska fotografka i wykładowczyni uczelniana) oraz Daniel Górski (grafik, fotograf, animator kultury).

Celem konkursu jest popularyzacja twórczości związanej z pandemią lub powstałej w jej trakcie, rozwijanie wyobraźni twórczej, zdolności i zainteresowań, wyłowienie talentów i motywowanie do pracy nad własnymi zdolnościami.

Zgłoszenia przyjmujemy do 14 czerwca 2020 mailowo pod adresem: biuro@mgck-jl.pl.


Regulamin dostępny tutaj: Regulamin Pankreacje 2020

Szczegóły: http://mgck-jl.pl/konkurs-literacko-fotoraficzny-pankreacje/