Zapisy na Talent Market 2020

Do 22 maja trwają zapisy na Talent Market – spotkanie producentów z twórcami animacji, organizowane w ramach 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

W tym roku po raz kolejny Krakowski Festiwal Filmowy i Stowarzyszenie Producentów Polskiej Animacji ma przyjemność zaprosić twórców animacji, absolwentów i studentów szkół artystycznych do wzięcia udziału w Talent Markecie, który ze względu na zaistniałe okoliczności odbędzie się w wersji online 1 czerwca 2020. Wydarzenie organizowane jest w ramach Animated in Poland, branżowej części KFF poświęconej animacji.

Scenarzyści, animatorzy, reżyserzy oraz producenci filmów animowanych, którzy poszukują koproducenta do swoich produkcji będą mieli okazję spotkać się z przedstawicielami polskich studiów animacji poszukującymi nowych pomysłów i projektów filmowych. Uczestnicy będą mogli zobaczyć najnowsze projekty sześciu studiów: Pigeon Studio, Fumi Studio, Letko, Animoon, WJTeam, EgoFILM. To doskonała okazja by poznać profesjonalistów reprezentujących polską animację na całym świecie i różne modele podejścia do rynku animacji. 

Po prezentacji odbędą się indywidualne spotkania z producentami, podczas których uczestnicy będą mogli przedstawić swoje portfolio i pomysły, a także porozmawiać o możliwości współpracy, bądź koprodukcji. Twórcy animacji i absolwenci szkół artystycznych mają świetną możliwość na poznanie branży dzięki osobom pracującym w niej od wielu lat.

Zgłoszenia należy kierować na adres konrad@sppa.eu do 22 maja.