RUSZYŁ KONKURS GRAND PRESS PHOTO 2018

Magazyn „Press” otworzył kolejną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej - Grand Press Photo.

Zdjęcia można zgłaszać do 4 kwietnia br.Konkurs jest przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo fotografią prasową. W tegorocznej edycji oceniane będą zdjęcia wykonane między 1 kwietnia 2017 roku a 31 marca 2018 roku.

Na stronie www.grandpressphoto.pl można znaleźć regulamin konkursu, opisy kategorii, a także porady dotyczące edycji zdjęć. Na przykład:

Nie czekaj do ostatniego dnia przyjmowania zgłoszeń.
Wybór zdjęć na konkursu wymaga namysłu i czasu.

Fotografie można zgłaszać zarówno w kategorii zdjęć pojedynczych, jak i fotoreportaży. W grupie zdjęć pojedynczych są kategorie: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Kultura i rozrywka, Portret. Fotoreportaże można zgłaszać do kategorii: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Środowisko, Kultura i rozrywka - ta ostatnia jest nowością w tym roku. Natomiast dla fotografów realizujących dłuższe projekty przeznaczona jest specjalna kategoria: Projekt dokumentalny.
Zdjęcia do Grand Press Photo 2018 redakcja „Press” przyjmuje wyłącznie drogą elektroniczną.

W ramach GPP organizowany jest też konkurs Photo Book na najlepsze książki fotograficzne wydane po raz pierwszy w 2017 roku. Zwycięzca otrzyma nagrodę Photo Book of the Year 2017.

Zapraszamy do udziału!