Scenografia
Perspektywy zawodowe:
Absolwent dysponuje wiedzą humanistyczną z zakresu historii i teorii sztuki. Posiada wiedzę i umiejętności w obszarze technicznych i technologicznych aspektów twórczości scenograficznej. Jest przygotowany do pracy jako zawodowy scenograf w filmie, teatrze, telewizji oraz placówkach kultury.
Studia stacjonarne jednolite magisterskie
Wymagania wstępne
I etap - dopuszczenie do egzaminu
Sprawdzenie trafności wyboru przez kandydata kierunku studiów w oparciu o przedstawione PORTFOLIO prac dotychczasowych dokonań plastycznych w tym niezbędne studium postaci (min. 10 prac, max. 20).
Prace plastyczne (PORTFOLIO), dokumentacja wraz z potwierdzeniem opłaty za egzamin wstępny powinny być dostarczone przez kandydata w terminie - nie później niż do 11.06.2018 r.
Komplet dokumentów musi być przesłany drogą elektroniczną skompresowany (do rar, zip lub 7z) na adres: ftp0.asp.wroc.pl (folder REKRUTACJA, katalog GRAFIKA
PESEL_Kierunek.zip/rar/7z
UWAGA! PORTFOLIO drogą elektroniczną można przesłać TYLKO RAZ. Po przesłaniu PORTFOLIO nie można zamienić, usunąć istniejącego pliku, ani przeglądać jego zawartości. W sytuacjach awaryjnych kandydat może zwrócić się z mailową prośbą o interwencję lub pomoc techniczną (admin@asp.wroc.pl).
Wyniki oceny portfolio dotyczace dopuszczenia do egzaminów praktycznych zostana ogłoszone 14.06.2018r poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń i umieszczenie informacji na stronie internetowej Uczelni
II etap
Praktyczny sprawdzian uzdolnień plastycznych. Kandydaci zdają egzamin praktyczny z następujących przedmiotów:
1. Rysunek
2. Malarstwo
III etap
Zadanie specjalistyczne ma na celu sprawdzenie predyspozycji do projektowania przestrzennego. Prezentacja i omówienie przez kandydata zadań zrealizowanych, w trakcie egzaminu specjalistycznego, pozwalająca na ocenę indywidualnych predyspozycji kandydata do podjęcia kształcenia na studiach jednolitych magisterskich.
MATERIAŁY JAKIE NALEŻY PRZYNIEŚĆ NA EGZAMIN
informacje zostana podane w czerwcu 2018r.